Úvodní stránka > Truhlářské kurzy

POŘÁDÁME TRUHLÁŘSKÉ KURZY, WORKSHOPY A KURZ PRO DĚTI A RODIČE

Termíny víkendových kurzů:

2024

Víkendový 12. - 14. dubna 2024

Víkendový 17. - 19. května 2024

 

Co to je truhlářský kurz v našem pojetí?

Truhlářský kurz je určený všem, kdo mají rádi dřevo, rádi z něj tvoří a baví je to. Pokud to platí o vás, nebo o někom blízkém, jste tady správně.

Ať jste v práci se dřevem úplný nováček nebo pokročilý, během víkendu vás provedeme nejdůležitějšími aspekty truhlářského řemesla. Od teorie o materiálu samotném, přes bezpečnost a truhlářské stroje, k základnímu ručnímu nářadí, se kterým, jak si sami vyzkoušite, jdou tvořit krásné věci. Pilka, dláto, úhelník a jejich mnohé variace budou vaším hlavním nářadím při tvorbě vaší vlastní variace předem nastíněného projektu, na kterém budete pracovat od sobotního do nedělního poledne. Ne nutně v kuse :)

Jak objednat kurz?

Kurz lze koupit jen na konkrétní datum.  Po objednávce vám přijde email s obecnými informacemi, tipy na ubytování, přihláškou, dárkovým poukazem a pokyny k platbě (jako variabilní symbol uveďte číslo objednávky, číslo účtu: 670100-2210493033/6210). Odesláním vyplněné přihlášky souhlasíte se storno podmínkami a zpracováním Vašich údajů za účelem komunikace v rámci kurzu. Minimální počet účastníků pro konání kurzu jsou 3.

Dárkový poukaz ke stažení zde

Reportáž z kurzu

Pomalu se sjíždějí první účastníci, mlčky, zvědavě pokukují po dílně. Ví, že na otázky bude ještě dost času. Složení? Jako obvykle, nějaký ten "ajťák" (ve vší úctě ovšem) co mu už jedničky a nuly lezly krkem, studentka designu co si přišla osahat o čem ten nábytek vlastně je, pár šikovných domácích kutilů, co chtějí postoupit o level výš, manžel, jež dostal kurz jako dárek a pár lidí, kteří berou kurz jako předstupeň pro možnou budoucí rekvalifikaci. Na poslední se už nečeká, však oni dorazí.
Začínáme rychlým seznámením a pouštíme se do velké krabice plné kousků dřeva, kde dva nejsou stejné, ale všechny pochází z naší země. Dub a buk se sice pletou, ale kdo pozná Škumpu, nebo Šeřík? Bavíme se o dřevě, vlhkosti, jeho vlastnostech a použití jednotlivých druhů. Dotýkáme se různých témat a najednou je devátá pryč. Sraz zítra v 8:30 ráno.
 

Už před osmou je před dílnou rušno. Všichni se nedočkavě těší co se všechno bude dít. Kafe, čaj a babiččin štrůdl jsou první truhlářské nástroje a hned potom se pouštíme do práce.
Ale pěkně od začátku. Úvod do světa strojů, pravidla bezpečnosti a rychlá ukázka na každém z nich vám osvětlí, jak se z hrubé fošny stane hezká hoblovaná deska, kde pravý úhel je opravdu pravý. Následují tipy a triky s ručním nářadím, co dělat, když pila řeže nakřivo a když dláto neposlouchá tak jak má.


Dopoledne je skoro pryč, ale k obědu v nedaleké hospůdce dostanete ještě jeden podstatný úkol. Rozhodnout se a vybrat si, na čem budete pracovat po zbytek kurzu. 


V takovém prostředí se člověk ani nenaděje a je čas objednat si pizzu. Lidi by ještě pracovali, ale Honza už se spíš těší na jedno v nedaleké hospůdce. Spláchnout prach a unavené hlasivky. A navíc zítra je taky den.
 

Poslední den je den ve znamení dokončovacích prací, povrchových úprav, a tak podobně. Kdo nestíhá, tomu pomůžeme. Začínají se lepit první projekty. Urputné snažení se začíná měnit v hotový výrobek a na tvářích jsou vidět nadšené usměvy. Tentokrát visí ve vzduchu eufórie z hotového díla. Kdo si chce odvézt domů nějaké nářadí, je ten pravý čas. V neděli okolo poledne se dílna vyprazdňuje a lidé se rozjíždí, plní nadšení, zápalu do dalšího projektu a třeba i příslibem pokračování na dalším kurzu s novým projektem.


Pokud vám stačila tato reportáž, rád jsme posloužil. Ale pokud byste to rádi zažili na vlastní kůži a rádi vyrobili vlastní výrobek mrkněte na termíny dalších kurzů.

Těšíme se na Vás!

 

Poznámka: Z důvodu odlišných nároků na komfort, nezahrnuje cena ubytování, které si účastníci hledají sami.

 

Otevřená čtvrteční dílna

 

Navazujeme na čtvrteční truhlářské kurzy pro děti i dospělé.

Přicházíme s nabídkou ČTVRTEČNÍ OTEVŘENÉ DÍLNY. Přijďte si k nám vyrobit vlastní projekt. Dílna vám bude k dispozici každý čtvrtek od 16:00 do 19:00 hodin.

Jak se přihlásit:

Přihlásit se můžete nejpozději do 12:00 ve čtvrtek, kdy se dílna koná. Je možné zavolat, poslat sms, případně zprávu přes whatsapp na tel.: 605 710 059 a domluvit se.

Cena:

Cena za otevřenou dílnu je 450 Kč. Platí se v hotovosti na místě.

Materiál si můžete přinést vlastní, nebo si koupit dřevo u nás.

V ceně je vybavená dílna, možnost používání strojů (vždy po dohodě s provozovatelem dílny), drobný spotřební materiál (lepidlo, brusné papíry, drobný spojovací materiál apod.) a odbroné vedení pro všechny účastníky. 

Pravidla pro otevření dílny:

Dílna bude otevřená pokud se do čtvrtečního poledne přihlásí alespoň 3 lidi.

Otevírací doba se může v průběhu roku měnit dle vytíženosti prostor.

Za bezpečnost svou i dětí v otevřené dílně odpovídají rodiče nebo dospělý doprovod dětí.