O nás

Jsme mladá truhlářská dílna, kde vyrábíme z masivního dřeva nábytek na zakázku a pro radost.

Naší specialitou je dřevěný nábytek do interiéru, především postele, stoly, knihovny a další drobný nábytek. Nedílnou součástí je výroba dřevěných doplňků. Vše výhradně z českého dřeva s důrazem na ryzí truhlářské řemeslo a také s duší.

Pokud máte zájem nechat si udělat něco přímo pro sebe na míru, napište nám, nebo se podívejte do galerie pro malou ochutnávku.

Možná nejste žádní nováčci a máte chuť něco podobného zkusit sami, nebo víte o někom takovém. Naše dílna je otevřená veřejnosti zatím v podobě víkendových Truhlářských kurzů. 

Jinak dílnu najdete v Jeseníku, tak se třeba zastavte.

A proč vlastně Alternativní?

Práce se dřevem je meditací. Stačí se zastavit a uvědomit si původ materiálu. Dřevo vzniká v zemi za slunce z vody a vzduchu. Je to malý zázrak. Takový materiál se nám dostává do rukou a naším úkolem je předat Vám jej co nejvíce ve své původní kráse, zároveň vkusně a vhodně pro vaše účely.

Snažím se tedy k práci se dřevem stavět s otevřenýma očima, abych nic nepřehlédl a aby daná věc byla nejen hezká a plně funkční, ale měla ještě něco málo navíc. Rád dělám věci velmi jednoduše až stroze, což  někdy rodí zajímavé nápady. Nejgeniálnější řešení jsou ta nejvíc banální. 

A odpověď na Vaši otázku? 

Protože dřevo jednoduše roste na stromě.