Úvodní stránka > Truhlářské kurzy

POŘÁDÁME TŘÍDENNÍ TRUHLÁŘSKÉ KURZY A KURZY PRO POKROČILÉ

AKTUÁLNĚ:

Termíny třídenních kurzů:

 

Víkendový 16. - 18. července 2021- plno- chci být náhradník

Víkendový 6. - 8. srpna 2021- poslední volné místo

 

Třídenní truhlářský kurz

Co to je?

Truhlářský kurz je určený všem, kdo mají rádi dřevo, rádi z něj tvoří a baví je to. Pokud to platí o vás, nebo o někom blízkém, jste tady správně.

Během třech dnů vás provedeme nejdůležitějšími aspekty truhlářského řemesla. Od teorie o materiálu samotném, přes bezpečnost a truhlářské stroje, k tomu základnímu ručnímu nářadí, se kterým, jak si sami vyzkoušite, jde tvořit krásné věci. Pilka, dláto, úhelník a jejich mnohé variace budou vaším hlavním nářadím při tvorbě vaší vlastní variace předem nastíněného projektu, na kterém budete pracovat od sobotního do nedělního poledne (nebo od čtvrtečního do pátečního odpoledne) Ne nutně v kuse :)

Jak objednat kurz?

Kurz lze koupit jen na konkrétní datum.  Po objednávce vám nejpozději do 24 hodin příjde email s obecnými informacemi, typy na ubytování, přihláška, dárkový poukaz a pokyny k platbě (jako variabilní symbol uveďte číslo objednávky, číslo účtu: 670100-2210493033/6210). Originál faktury obdržíte na kurzu. Odesláním vyplněné přihlášky souhlasíte se storno podmínkami a zpracováním Vašich údajů za účelem komunikace v rámci kurzu. 

Poznámka k přihlášce: pokud se vám nechce, nebo nemáte možnost přihlášku tisknout a skenovat, stačí do emailu napsat všechny náležitosti včetně případné nabídky spolujízdy a doplnit, že souhlasíte s podmínkami.)

Reportáž z kurzu

Pomalu se sjíždějí první účastníci, mlčky, zvědavě pokukují po dílně. Ví, že na otázky bude ještě dost času. Složení? Jako obvykle, nějaký ten "ajťák" (ve vší úctě ovšem) co mu už jedničky a nuly lezly krkem, studentka designu co si přišla osahat o čem ten nábytek vlastně je, pár šikovných domácích kutilů, co chtějí postoupit o level výš, manžel, jež dostal kurz jako dárek a pár lidí, kteří berou kurz jako předstupeň pro možnou budoucí rekvalifikaci. Na poslední se už nečeká, však oni dorazí.
Začínáme rychlým seznámením a pouštíme se do velké krabice plné kousků dřeva, kde dva nejsou stejné, ale všechny pochází z naší země. Dub a buk se sice pletou, ale kdo pozná Škumpu, nebo Šeřík? Bavíme se o dřevě, vlhkosti, jeho vlastnostech a použití jednotlivých druhů. Dotýkáme se různých témat a najednou je devátá pryč. Sraz zítra v 8:30 ráno.
 

Už před osmou je před dílnou rušno. Všichni se nedočkavě těší co se všechno bude dít. Kafe, čaj a babiččin štrůdl jsou první truhlářské nástroje a hned potom se pouštíme do práce.
Ale pěkně od začátku. Úvod do světa strojů, pravidla bezpečnosti a rychlá ukázka na každém z nich vám osvětlí, jak se z hrubé fošny stane hezká hoblovaná deska, kde pravý úhel je opravdu pravý.


Dopoledne je skoro pryč, ale k obědu v nedaleké hospůdce dostanete ještě jeden podstatný úkol. Rozhodnout se a vybrat si, na čem se bude pracovat po zbytek kurzu. Na výběr je stolička v několika variantách. Poperete se s rybinou, nebo si pomůžete Dominem? Je to na Vás.


V takovém prostředí se člověk ani nenaděje a je čas objednat si pizzu. Lidi by ještě pracovali, ale Honza s Vítkem to vidí spíš na jedno v nedaleké hospůdce. Spláchnout prach a unavené hlasivky. A navíc zítra je taky den.
 

Poslední den je den ve znamení dokončovacích prací, povrchových úprav, a tak podobně. Kdo nestíhá, tomu pomůžeme. Začínají se lepit první projekty. Urputné snažení se začíná měnit v hotový výrobek. Tentokrát visí ve vzduchu eufórie z hotového díla. Kdo si chce odvézt domů nějaké nářadí, je ten pravý čas. V neděli okolo poledne (resp. v pátek odpoledne) se dílna vyprazdňuje a dílnu opouští samé usměvavé tváře. Aspoň si bude v tom přeplněném vlaku na co sednout.

Pokud vám stačila tato reportáž, rád jsem posloužil. Ale pokud byste to rádi zažili na vlastní kůži a rádi vyrobili vlastní výrobek mrkněte na termíny dalších kurzů.

Těšíme se na Vás!

 

A pro ty, kdo u nás na třídenním kurzy už byli, nabízíme kurz pro pokročilé:

 

Truhlářský kurz pro pokročilé

Pro velký zájem o kurzy vám nově nabízíme Truhlářský kurz pro pokročilé. Jedná se o kurz, který je zaměřený mnohem více prakticky a na který přijedete s konkrétní představou, co byste rádi vyrobili. Chcete si sami vyrobit ořechovou postel, borovicový stůl nebo jen malý projekt na jeden den? Jsme tu pro vás.

Kurz mohou absolvovat pouze lidé, kteří se zúčastnili třídenního truhlářského kurzu. Maximální počet účastníků je 3 (pokud chcete na projektu pracovat ve dvou, je to možné, ale maximálně 1 dvojice na kurz. Druhý účastník platí jen 50% ceny.). Abychom se vám mohli plně věnovat, je třeba, aby první účastník přijel v pondělí, druhý v úterý a třetí ve středu. Pro hladký průběh kurzu je ideální mít vše předem dobře naplánované. Dejte nám vědět, co byste chtěli vyrábět a společně vymyslíme technické řešení (telefonicky, mailem či osobně).

Cena je jednotná – 3200 kč/ den za osobu.

Zahrnuje lektory, dílnu s veškerým vybavením, spotřební materiál (lepidlo, brusivo, běžný spojovací materiál) a předprojektovou přípravu. V ceně není materiál na projekt ani povrchová úprava. Materiál je možné objednat předem, společně koupit na místní pile, nebo si můžete vybrat v dílně z našich zásob (spíše malé projekty), případně si přivézt vlastní.

V ceně kurzu je také drobné občerstvení v dílně.

Cena NEzahrnuje jídlo ani ubytování.

Jak se tedy přihlásit?

Přihlašování probíhá v e-shopu zakoupením příslušného kurzu. Cena je za první den, bere se jako záloha a při odhlášení, nebo změně termínu méně jak 14 dní před začátkem, se bere jako nevratný storno poplatek. Finální vyúčtování probíhá na konci kurzu podle počtu dní na dílně a spotřebovaného materiálu.

Co vědět před příjezdem

Před příjezdem na kurz budete mít přesnou představu o vašem projektu, včetně materiálu, ze kterého bude vyroben. Podle náročnosti projektu a vašich časových možností vybereme den příjezdu pro každého účastníka (pondělí, úterý, středa). Prosím mějte na paměti, že předpokládaná délka trvání kurzu se může změnit. Nezapomeňte si naplánovat odvoz hotového výrobku.

 

Ještě pořád se vám to líbí? Zbývá malá ukázka a potom zkouknout termíny…

 

Pondělí - Přijíždí Tonda. Následuje rychlá rekapitulace projektu a odjezd na pilu pro sušené jasanové řezivo na stůl. Dřevo se na dílně nakrátí, srovná, ohobluje a naformátuje. K ruce má Tonda celý den jednoho lektora.

V úterý přijíždí Katka s Jirkou, kteří si chtějí vyrobit manželskou postel. Dubové řezivo, které měli domluvené předem, na ně již čeká. Následuje hoblování řezání, domlouvání. Tonda s jedním z lektorů mezitím lepí desku a čepuje nohy a lub.

Středa - Přijel René s plánem na výrobu dvou malých skříněk na zeď. Spárovka na jeho projekt, kterou bylo nutné objednat tři týdny dopředu naštěstí dorazila. Je třeba ji naformátovat na jednotlivé díly. Práce pokračuje, každý už ví, co bude jeho další krok a v dílně vládne příjemná pracovní atmosféra. Tonda brousí a frézuje, odpoledne následuje první vrstva oleje. Katka s Jirkou frézují postelové kování a odpoledne budou brousit, hoblovat rošt a lepit čelo postele. René odpoledne nakolíkuje všechny spoje na své skříňce.

Ve čtvrtek - Tonda nanese druhou vrstvu oleje a večer odjíždí s hotovým stolem. Katka pokračuje v broušení. Jirka frézuje hrany. Odpoledne chystají rošt. René brousí komponenty, usazení pantů a slepení skříněk už zvládne doma.

Na pátek je v plánu všechno, co se nestihlo, ale zůstává jen Katka s Jirkou. Olej si odvážejí sebou, postel si natřou doma.